Czytelnia

Sanacja jamy ustnej...Brzmi strasznie?
Spokojnie, zaraz wszystko wytłumaczymy :)

Sanacja jamy ustnej to nic innego jak kompleksowe wyleczenie wszystkich problemów w jamie ustnej. Zabieg ten obejmuje m.in.usunięcie osadów i kamienia nazębnego, wyeliminowanie ewentualnych powikłań chorób przyzębia np. stanów zapalnych i krwawiących dziąseł oraz ewentualną ekstrakcję zębów, które nie podlegają leczeniu. Kamień nazębny ściągany jest specjalnym skalerem ultradźwiękowym. Jest to krótki zabieg, przeprowadzany w znieczuleniu, nie sprawiający zwierzęciu bólu, a w konsekwencji przynoszącym mu ulgę. Czasami już tego samego dnia widać u pacjentów poprawę apetytu oraz humoru.


Na tą chwilę znieczulenie inhalacyjne uważane jest za najbezpieczniejszą formę znieczulenia. Podczas tej narkozy zwierzę, poprzez rurkę intubacyjną dostaje mieszankę anestetyczną tlenu i isofluranu bezpośrednio do układu oddechowego. Narkoza ta w towarzystwie kardiomonitora pozwala na pełną kontrolę stanu oraz głębokości i czasu znieczulenia zwierzęcia. Dowodem na to jest niemal natychmiastowe odzyskanie przytomności, po odłączeniu dopływu środka usypiającego.

Podstawową zaletą tego znieczulenia jest wydalanie anestetyków w praktycznie niezmienionej formie przez układ oddechowy zwierzęcia. Pozwala to na bezpieczne znieczulenie pacjentów z chorobami układu krążenia, niewydolnością nerek, niewydolnością wątroby jak również zwierzęta w podeszłym wieku.


SDDZ Szpital Dzienny Dla Zwierząt

80-807 Gdańsk - Chełm
ul. Biegańskiego 37

Telefon do rejestracji Szpitala
+48 58 300 0 300

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

logo-equiaid-2.png
© 2017-2023 SDDZ. All Rights Reserved.